16 Říj

Ivan Karabec mistrem Evropy ve stolním tenisu handicapovaných

Ve slovinské Kranjske Goře, kde od 10. října 2007 probíhá Mistrovství Evropy Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) ve stolním tenisu, se daří českému reprezentantu Ivanu Karabcovi, který na šampionátu získal již dvě medaile.

O víkendu vybojoval stříbrnou medaili za druhé místo v turnaji stojících hráčů bez rozdílu kategorií. Ke stříbru přidal v pondělí zlatou medaili a titul mistra Evropy v kategorii stojících hráčů skupiny 9 a 10 (postižení horních končetin). Pikantní je, že ve finále porazil Gillese De La Bourdonnaye – manžela české hráčky a Ivanovy dlouholeté reprezentační kolegyně Michaely Žákové – De La Bourdonnaye. I. Karabec je doma úspěšným a zkušeným ligovým hráčem, je úřadujícím mistrem světa a paralympijským medailistou. Ivan, kterého trénuje Jaroslav Hýbner, bude jistě oporou českého stolního tenisu i na XIII. letní paralympiádě příští rok v Pekingu. Mistrovství Evropy se účastní 315 reprezentantů z 23 zemí.

Pořadí v kategorii muži stojící OPEN (130 hráčů) 1. Jose Manuel Ruiz Reyes ESP 2. Ivan Karabec CZE 3. Esa Miettinen FIN Pořadí v kategorii muži stojící, skupina 9-10 1. Ivan Karabec CZE 2. Gilles De la Bourdonnaye FRA 3. Fredrik Andersson SWE Pozn. výsledky jsou k dispozici též na webu pořadatelů: www.zsis.si/epint/slo David Šnajdr 724-080831 snajdrcpv@volny.cz